Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Świąteczne dary dla Domu Dziecka

  Bezpieczeństwo i Zdrowie

Dary na świąteczną zbiórkę dla Domu Dziecka
14-12-2020

Świąteczne dary dla Domu Dziecka

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie z klas 0a, 1a i 2a wspólnie z rodzicami zorganizowali świąteczną zbiórkę dla dzieci przebywających w sąsiednim Domu Dziecka. Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać wiele artykułów. Do kartonów prezentowych trafiły środki czystości i środki higieniczne, słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych akcesoriów.

- Dzieci przebywające w Domu Dziecka, w wieku od 3 do 18 lat potrzebują niemal wszystkiego. Zabawek, ubrań, lekarstw, a sam budynek nie jest w dobrym stanie technicznym. Rodzice naszych uczniów zaangażowali się w zbiórkę, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się i jednocześnie dziękuję rodzicom i ich dzieciom za wsparcie, pomoc i życzliwość. Pomaganie ma sens i przynosi radość, zwłaszcza teraz w tym przedświątecznym okresie. Wspólnie z rodzicami uczniów mamy nadzieję, że nie będzie to tylko jednorazowa zbiórka – mówi Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

świąteczne dary

- Koordynatorkami akcji były Panie Agnieszka Zakrzewska-Cnota, Paulina Denker-Jarosz i Joanna Bułgaryn – dodaje Edyta Cichecka z SP Żarów.

świąteczne dary

Świąteczne podarunki, dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci i społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, zostały przekazane do Domu Dziecka.

 

świąteczne dary

Magdalena Pawlik