Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 18/2021

  Gazeta Żarowska

gazeta
12-10-2021

Nowy numer gazety 18/2021

W nowym numerze Gazety Żarowskiej przeczytać możemy relacje z wydarzeń organizowanych na terenie gminy Żarów.

Piszemy o Żarowskich Biegach Strefowych, 5. Święcie Dyni Dyni w Wierzbnej oraz jubileuszu 25-lecia Klubu Szachowego "Goniec Żarów".

W tym numerze także informacje, na jakie zadania mieszkańcy wsi przeznaczyli środki finansowe z funduszu sołeckiego. Zakończyły się prace związane z modernizacją i przebudową skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie. W ramach rewitalizacji zamontowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik i ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe, przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia, postawione zostały nowe ławki oraz zainstalowane kamery monitoringu. Łączny koszt inwestycji to kwota blisko 150 tysięcy złotych. Więcej na ten temat w nowym numerze gazety.

Wciąż można wypełniać ankiety dotyczące Strategii Rozwoju Gminy Żarów. Wydłużyliśmy czas do 15 października, aby każdy mógł wyrazić swoją opinię.

Przypominamy mieszkańcom, że będą kary za brak podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej. Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo w nowym numerze gazety.

Zachęcamy mieszkańców do udziału w II edycji konkursu fotograficznego "Gmina Żarów w obiektywie". Regulamin konkursu oraz wszystkie niezbędne formularze do pobrania ze strony internetowej www.um.zarow.pl

Apelujemy do mieszkańców, aby uważali na fałszywe sms-y o kwarantannie. To nowy sposób działania oszustów. Więcej przeczytać można w naszej gazecie.

Ponadto na czytelników czeka garść informacji kulturalnych oraz newsów sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety