Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 22/2021

  Gazeta Żarowska

gazeta
02-12-2021

Nowy numer gazety 22/2021

W dzisiejszym numerze Gazety Żarowskiej możecie Państwo przeczytać o kolejnych inwestycjach realizowanych na terenie gminy Żarów.

Piszemy o budowie nowych chodników na terenach wiejskich oraz zakończeniu pierwszego etapu budowy obwodnicy Pożarzyska.

Od 1 stycznia 20222r. będą obowiązywały nowe stawki podatku od nieruchomości i od środków transportowych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w dzisiejszym numerze gazety. Piszemy także o nowych pomnikach przyrody, które zostały ustanowione na terenie naszej gminy. Wszystkie drzewa, które zyskały status pomników przyrody, posiadają szczególną wartość przyrodniczą i historyczną. Charakteryzują się ciekawym pokrojem i wzbogacają ekosystem zieleni naszej gminy. Dzięki tej inicjatywie, łącznie na terenie administracyjnym gminy Żarów będzie 45 pomników przyrody. Drzewa, które ustanowione zostały pomnikami przyrody są objęte szczególną ochroną. Drzewa będą pod nadzorem Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przed nami świąteczny czas, dlatego w Żarowie nie może zabraknąć, jak każdego roku tradycyjnie, Miasteczka Świętego Mikołaja. Program imprezy zamieszczony został również w dzisiejszym numerze gazety.

Przedstawiamy także zdjęcia, kt0re wygrały w II edycji konkursu fotograficznego "Gmina Żarów w obiektywie". Wybrane przez organizatorów zdjęcia zostaną zamieszczone w kalendarzu gminnym na 2022 rok.

Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie dla szkół w formie dotacji celowej w wysokości 23.840 złotych. Pieniądze przeznaczone zostały na organizację wycieczek szkolnych w 2021r. w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” – Program Rządowy Polski Ład. Całkowity koszt zadania to kwota 33.450 złotych. Relację z wycieczek można przeczytać w dzisiejszym numerze gazety.

Na czytelników czeka również garść newsów sportowych i z zakresy kultury.

Przypominamy także Państwu, gdzie zgłaszać odśnieżanie dróg i chodników oraz o obowiązkach każdego właściciela posesji.

Miłej lektury!

Redakcja gazety