Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 1/2022

  Gazeta Żarowska

gazeta
13-01-2022

Nowy numer gazety 1/2022

Dziś do czytelników trafił pierwszy w tym roku numer Gazety Żarowskiej.

A w nim przeczytacie Państwo zbiór najważniejszych wydarzeń, inwestycji i działań ekologicznych, które realizowane były w 2021 roku na terenie gminy Żarów. Zachęcamy do przeczytania podsumowania minionego roku.

Budżet na 2022 rok został uchwalony. Rada Miejska przyjęła projekt budżetu na ostatnim posiedzeniu w starym roku. Budżet gminy na 2022 rok zakłada dochody w wysokości 70.651.677,35 złotych. Na realizację inwestycji w 2022 roku gmina zamierza przeznaczyć ponad 15 milionów złotych. Jakie to będą zadania? Więcej szczegółów możecie Państwo przeczytać w nowym numerze gazety. Z uchwałą w sprawie uchwalenia budżetu gminy Żarów na 2022 rok można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.um.zarow.pl/pliki/uchwaly/2021/289_2021.pdf

Na terenie naszego miasta powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowę na wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych. W ramach zadania wykonanych zostanie łącznie 8 przejść w różnych częściach Żarowa.

Wioletta Kwiatkowska została nową dyrektor biblioteki publicznej w Żarowie. Szczegółowe informacje na ten temat podajemy Państwu w dzisiejszym numerze gazety.

Komu się należy i jak otrzymać dodatek osłonowy? Odsyłam do lektury gazety.

Przypominamy właścicielom psów, że mają obowiązek sprzątania po swoich pupilach. Właścicielowi za pozostawienie nieczystości po psie grozi mandat do 500 złotych.

Zachęcamy naszych mieszkańców, aby wypełnili ankietę dotyczącą ustalenia potrzeb w zakresie modernizacji źródeł grzewczych i budynków. Druki dostępne są w wersji elektronicznej www.um.zarow.pl

Trwają konsultacje Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla gminy Żarów na lata 2022-2036.

Przygotowaliśmy dla Państwa także podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych minionego roku.

Miłej lektury

Redakcja gazety