Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 9/2022

  Gazeta Żarowska

gz 9/2022
12-05-2022

Nowy numer gazety 9/2022

W dzisiejszym nowym numerze Gazety Żarowskiej piszemy o realizacji kolejnych ważnych inwestycji na terenie naszego miasta. Przy kilku skrzyżowaniach w Żarowie powstają bezpieczne przejścia dla pieszych, zakończył się także remont nawierzchni drogowej przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego oraz Armii Krajowej.

Więcej informacji na ten temat możecie Państwo przeczytać w dzisiejszym numerze gazety. Piszemy również o kolejnym ważnym kroku w kierunku budowy rodna przy niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi krajowej Nr 5 z drogą powiatową Nr 3396D koło miejscowości Mielęcin.

Sprzątamy dzikie wysypiska! Dobry przykład mieszkańcom daje zastępca burmistrza Przemysław Sikora, który wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Spółdzielni Socjalnej "Raz Dwa Trzy" posprzątał teren pomiędzy miejscowościami Kalno i Siedlimowice. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego środowiska.

Fundacja Babcia i Dziadek we współpracy z Domem Pomocy Społecznej "Żarmed" w Żarowie pomaga poszkodowanym obywatelom Ukrainy. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi przekazała kolejny sprzęt i środki medyczne do Szpitala Wojskowego w Starokonstantynowie, w obwodzie chmielnickim.

W tym numerze także relacja z obchodów Święta 3 Maja w Żarowie.

Zachęcamy mieszkańców do robienia sobie zdjęć na tle nowego muralu, który powstał w Żarowie. Mural przedstawia skrzydła anioła, a nad skrzydłami widnieje napis "Rozwiń skrzydła w Żarowie".

W cyklu "Ludzie z pasją" wywiad z Renatą Górecką nową prezes koła PTTK "Żarodreptaki". Pani Renata na łamach naszej gazety opowiada o swoim zamiłowaniu do gór oraz planach na nową kadencję. Zachęcamy do lektury.

Na czytelników czekają również newsy sportowe oraz relacja z jubileuszu 5-lecia Kids Dance w Żarowie.

Miłej lektury!

Redakcja gazety