Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer Gazety Żarowskiej 12/2022

  Gazeta Żarowska

Gazeta nr 12/2022
23-06-2022

Nowy numer Gazety Żarowskiej 12/2022

Nowy numer Gazety Żarowskiej trafił dziś do naszych czytelników. A w nim możecie Państwo przeczytać relację z jubileuszu 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Kalnie. Członkinie koła działają nieprzerwanie od 60 lat i mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami i doświadczeniami.

Po kilku latach starań i licznych rozmów z Invest-Park Develompent zabytkowy budynek przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie zwany dawniej Willą Treutler--Schlosser jest własnością gminy Żarów. Budynek przeznaczony będzie do obsługi mieszkańców, najpierw jednak zostanie gruntownie wyremontowany. Powstanie tutaj nowoczesna sala ślubów, przeniesiony zostanie Urząd Stanu Cywilnego, a docelowo również niektóre referaty Urzędu Miejskiego w Żarowie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w dzisiejszym numerze Gazety Żarowskiej.

Dzięki zabiegom władz gminy Park i Staw Miejski w Żarowie już niebawem odzyskają dawną świetność. Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowę na realizację inwestycji "Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina pozyskała 4.500.000 złotych. Inwestycje kosztować będą ponad 5 milionów złotych, sfinansowane zostaną ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Po szczegóły odsyłamy do nowego numeru gazety.

Zakończyliśmy prace przy budowie nowych i bezpiecznych przejść dla pieszych, które powstały na terenie naszego miasta. O podsumowaniu inwestycji piszemy w dzisiejszym numerze gazety.

W tym numerze także relacja z obchodów Żarowskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych oraz uroczystości pożegnania absolwentów Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przygotowaliśmy również harmonogram zajęć wakacyjnych, które dla naszych najmłodszych mieszkańców organizuje Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Zachęcamy także do przeczytania wywiadu z przedstawicielami Żarowskiego Stowarzyszenia Historyczno--Poszukiwawczego „Aureus”.

Na czytelników czeka też wiele newsów kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety