Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 14/2022

  Gazeta Żarowska

GZ 14/2022
04-08-2022

Nowy numer gazety 14/2022

Wakacyjny numer Gazety Żarowskiej trafił dziś do naszych czytelników. A w nim możecie Państwo przeczytać o naszym fenomenalnym Mistrzu Świata w rzucie młotem Pawle Fajdku, który piąty raz z rzędu zdobył tytuł Mistrza i wywalczył złoty medal.

Budynek Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach doczeka się remontu. To bardzo dobra wiadomość. Sukcesem zakończyły się starania gminy Żarów o pozyskanie środków finansowych na realizację termomodernizacji szkoły. Na to zadanie gmina Żarów pozyskała 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo w nowym numerze gazety.

Piszemy także o kolejnych inwestycjach na stadionie sportowym w Żarowie. Wykonany został system nawodnienia, trawa dosiana, a w tej chwili prowadzone są prace związane z nakłuwaniem i piaskowaniem trawy. Po więcej informacji odsyłamy do dzisiejszego numery gazety.

Co z dodatkiem węglowym? Czy wszyscy otrzymają dodatek i kiedy można składać wnioski? Na pytania mieszkańców odpowiada burmistrz Leszek Michalak.

W tym numerze także relacje z wydarzeń kulturalnych: Turnieju Wsi i Jarmarku Średniowiecznego, które odbyły się w Wierzbnej.

Wakacje na półmetku. Jak najmłodsi mieszkańcy spędzają wakacje w gminie Żarów? Odpowiedź jest prosta: bardzo aktywnie. A Was drodzy czytelnicy zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wakacyjnych zajęć, które prowadzi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów Gmina Żarów osiągnęła najwyższy wskaźnik dochodu na jednego mieszkańca spośród wszystkich gmin powiatu świdnickiego. A więcej informacji przeczytacie w nowym numerze gazety.

W naszym cyklu "Ludzie z pasją" piszemy o Wioletcie Bezusa - Mistrzyni Łucznictwa, która wspólnie z innymi łucznikami już we wrześniu będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata 3D w kategorii barebow, instinktiv oraz longbow – łuki tradycyjne. Więcej o pasji pani Wioletty przeczytacie w gazecie.

Przygotowaliśmy również harmonogram zebrań wiejskich w sprawie podziału funduszu sołeckiego. Ponadto na czytelników czeka garść informacji kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety