Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 19/2022

  Gazeta Żarowska

Gazeta Żarowska
14-10-2022

Nowy numer gazety 19/2022

Dziś ukazał się nowy numer Gazety Żarowskiej, a w nim wiele ważnych informacji dotyczących gminy Żarów i naszych mieszkańców.

Poruszamy bardzo ważny temat w obecnym czasie, dodatki węglowe. Jakie są zasady przyznawania dodatku węglowego? Czy jeżeli w budynku mieszkają dwie lub trzy rodziny, każda z nich otrzyma dodatek? Czy gmina Żarów będzie zajmowała się dystrybucją węgla, tak jak mówią w telewizji? Na pytania naszych mieszkańców odpowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Przypominamy mieszkańcom, że od 17 października obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Na sesji Rady Miejskiej w czwartek, 6 października radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości i od środków transportowych. Odsyłamy do dzisiejszego numery gazety, tam podajemy więcej informacji.

Ponad 16 tysięcy tabletek jodku potasu trafiło do gminy Żarów. Tabletki będą wydawane mieszkańcom w przypadku skażenia radioaktywnego. Miejsca dystrybucji tabletek podajemy Państwu w dzisiejszym numerze gazety. Lista dystrybucji tabletek opublikowana jest również na naszej stronie internetowej www.um.zarow.pl 

Z cyklu "Ciekawe miejsca naszej gminy" dziś prezentujemy naszym czytelnikom gospodarstwo rolne Jagodowe Pole. Zapytaliśmy właścicielkę gospodarstwa Małgorzatę Mierlak, skąd pomysł na taką działalność? I czy to prawda, że kalnowskimi borówkami zajadają się nie tylko mieszkańcy naszej gminy? Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panią Małgorzatą.

Uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów korzystają z nowoczesnego sprzętu, który zakupiony został z rządowego programu "Laboratoria Przyszłości".

W tym numerze także relacja z tegorocznego Święta Dyni oraz Dnia Sportu. Przygotowaliśmy także dla czytelników wiele newsów sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety