Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 1/2023

  Gazeta Żarowska

GZ lead
12-01-2023

Nowy numer gazety 1/2023

Miniony rok w naszej gminie to przede wszystkim kontynuacja kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych. Pomimo wielu trudności, z jakimi borykają się samorządy w całej Polsce, jak i gmina Żarów: wysoka inflacja, drastyczne podwyżki cen energii i gazu, wzrost wydatków, nasze inwestycje nie stanęły, a wręcz przeciwnie, zrealizowaliśmy wiele ważnych dla mieszkańców zadań. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników szczegółowe informacje na temat zrealizowanych inwestycji w gminie Żarów w 2022 roku.

Ile osób zamieszkuje gminę Żarów? Ile dzieci urodziło się w 2022 roku? Ile osób odeszło do wieczności w minionym roku? Zebraliśmy również dane statystyczne z ewidencji ludności i Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie, które dotyczą 2022 roku.

Rada Miejska w Żarowie na ostatnim posiedzeniu w starym roku w czwartek, 29 grudnia uchwaliła budżet na 2023 rok. Uchwalony budżet to budżet odpowiedzialny i bezpieczny, ale jednocześnie nastawiony na realizację inwestycji. Jakie inwestycje zostały wpisane do budżetu na 2023 rok? Piszemy o tym w dzisiejszym numerze gazety.

W tym numerze także fotorelacja ze spotkania noworocznego i wspólnego kolędowania z kapelą "Janicki" w Żarowie. Muzycy rozbawili żarowską publiczność, a każda ich góralska kolęda nagradzana była brawami i owacjami. Nasi kolędnicy zaprosili także do wspólnego kolędowania gospodarzy spotkania oraz zaproszonych gości. Więcej informacji przeczytacie Państwo w nowym numerze gazety.

W naszym cyklu "Ludzie z pasją" dziś wywiad z Panem Stanisławem Plaszczakiem, który jest wielkim pasjonatem turystyki.

Na pytania mieszkańców dotyczące zasad sprzedaży węgla w 2023 roku w gminie Żarów odpowiada burmistrz Leszek Michalak.

Przygotowaliśmy również dla Państwa zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w minionym roku.

Miłej lektury!

Redakcja gazety