Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 8/2023

  Gazeta Żarowska

Gazeta Żarowska nr8/2023
27-04-2023

Nowy numer gazety 8/2023

W nowym numerze Gazety Żarowskiej przeczytacie Państwo relację z obchodów Światowego Dnia Ziemi, które odbyły się na terenie gminy Żarów. W obchody tego ekologicznego święta włączyły się wszystkie placówki oświatowe, samorządowcy, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, sołectwa oraz nasi mieszkańcy.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać z nowych, kolorowych i bezpiecznych placów zabaw, które zostały oddane do ich użytku. Nowe tereny rekreacyjne oraz place zabaw powstały w Żarowie w rejonie Placu Wolności oraz przy ul. Spokojnej w Bukowie. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Piszemy również o innych inwestycjach, które w tej chwili są realizowane na terenie gminy Żarów. Trwa budowa kolejnych dróg na osiedlu domków jednorodzinnych. Prace prowadzone są także przy ul. Kołodki i Magazynowej na Żarowskiej Podstrefie Ekonomicznej. Tutaj inwestycje realizujemy w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie". Szczegółowe informacje na ten temat przygotowaliśmy dla Państwa w gazecie.

W ostatni weekend maja ponownie, po pandemicznej przerwie, będziemy bawić się na święcie naszego miasta. Na żarowian będzie czekało sporo atrakcji, koncertów a na koniec tradycyjnie dyskoteka pod gwiazdami. A skoro o gwiazdach mowa, to na święcie Żarowa wystąpią After Party i Wanda i Banda.

W dzisiejszym naszym cyklu "Ludzie z pasją" wywiad z Magdaleną Pajor - pasjonatką cukiernictwa i ogrodnictwa. Zachęcamy do przeczytania wywiadu.

Zachęcamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu wspólnie z rodziną! Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, gmina Żarów i Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprasza mieszkańców i wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w Rodzinnych Rajdach Rowerowych. Wydarzenia realizowane są w ramach rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” Aktywne Miasta. Więcej informacji w przygotowanym komunikacie w dzisiejszym numerze gazety.

Kolejne zabytki zostały odnowione. Zakończyły się prace przy renowacji zabytkowych lichtarzy w kaplicy mszalnej p.w. św. Antoniego Padewskiego w Pyszczynie.

Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przygotował dla Państwa komunikat na ten temat.

Uwaga! Ważne informacje w sprawie sprzedaży węgla.

Na czytelników czeka też garść informacji kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja Gazety Żarowskiej