Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Gazeta Żarowska Nowy numer gazety 13/2024

  Gazeta Żarowska

10-07-2024

Nowy numer gazety 13/2024

Dziś do czytelników trafił nowy numer Gazety Żarowskiej. Przygotowaliśmy dla Państwa zbiór kolejnych ważnych informacji.

Rozstrzygnęliśmy konkursy na "Najpiękniejszy przydomowy ogród" i "Najpiękniejszą działkę ROD". Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich uczestników konkursu do Urzędu Miejskiego w Żarowie, aby wręczyć na ich ręce podziękowania, nagrody i vouchery. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w dzisiejszym numerze gazety.

Zakończyły się prace przy rewitalizacji Parku Miejskiego w Żarowie, które prowadzone były zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i przy udziale inspektora nadzoru i dendrologa. Po szczegóły odsyłamy do dzisiejszego numeru gazety.

Kontynuujemy prace drogowe przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach. Zniszczone drogi już niebawem doczekają się kompleksowej przebudowy. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i choć termin zakończenia zadania został zapisany w umowie na koniec listopada, wszystko wskazuje na to, że drogi zostaną wcześniej oddane do użytku naszych mieszkańców.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek, 27 czerwca burmistrz Przemysław Sikora otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok.

To było rekordowe Święto Pieroga w Łażanach. W tym roku gospodynie z terenu gminy Żarów ulepiły łącznie aż ponad 24 tysiące pierogów i to z najróżniejszymi nadzieniami. Od tych najbardziej popularnych z serem i ziemniakami, kapustą i grzybami po pierogi ze szpinakiem i owocami. Relację z tegorocznego Święta Pieroga możecie Państwo przeczytać w dzisiejszym numerze gazety.

Plac zabaw w Krukowie zostanie przebudowany i doposażony w nowe oraz bezpieczne urządzenia zabawowe. Burmistrz Przemysław Sikora odebrał z rąk marszałka województwa dolnośląskiego Pawła Gancarza promesę na dofinansowanie tej inwestycji. Więcej informacji znajdziecie Państwo w gazecie. 

Na czytelników czeka również garść informacji kulturalnych oraz sportowych. Życzymy miłej lektury.

Redakcja Gazety Żarowskiej

 

Gazeta do pobrania