Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Kolejne medale Barabasza!

  Oświata Kultura i Sport

Zawodnicy na podium
15-04-2019

Kolejne medale Barabasza!

Z najważniejszych imprez w Polsce rok rocznie przywozi worek medali. Do bogatej kolekcji dołożył kolejne krążki. Marek Barabasz w krajowym czempionacie nie ma sobie równych!

Przełomowym momentem w bogatej karierze warcabisty był rok 2011, kiedy po raz pierwszy zdobył medal na Mistrzostwach Polski. Od tego czasu mieszkaniec Mrowin nie schodzi z podium najważniejszych zawodów w naszym kraju, a do największych osiągnięć może zaliczyć tytuł wicemistrza Europy.

Z roku na rok jest coraz trudniej walczyć o podium Mistrzostw Polski, a to dla tego, iż startuję w coraz starszej kategorii wiekowej. Cieszę się, że po raz kolejny mogłem bronić mistrzowskiego tytułu – relacjonuje Marek Barabasz, który na swoim koncie ma już ponad 20 medali Mistrzostw Polski.

Do Szklarskiej Poręby przyjechało łącznie 132 warcabistów. Walczyli nie tylko o triumf w całych zawodach, ale również o przepustki na Mistrzostwa Europy i świata. Tytuł wicemistrza Polski w kat. do lat 16 zdobyty przez Barabasza zapewnił zawodnikowi udział w Mistrzostwach Europy warcab 100-polowych. Czempionat starego kontynentu odbędzie się w połowie sierpnia, a gospodarzem będzie Polska.

W Lipnie rywalizowali warcabiści o tytuł najlepszego zawodnika, tym razem na planszach 64-polowych. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski okazały się bardzo szczęśliwe dla Marka Barabasza! Złoto i tytuł mistrza kraju w kategorii juniorów oraz brąz w grze błyskawicznej!

Krzysztof Dutkiewicz


Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.