Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Uwaga! Zmiany cennika opłat w...

  Oświata Kultura i Sport

Bilet kolejowy
23-05-2019

Uwaga! Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie od 1 czerwca 2019r. wprowadzają zmiany dotyczące wysokości dodatkowych opłat, związanych ze sprzedażą biletów bezpośrednio w pojazdach regionalnego przewoźnika.

Zmiany w cenniku dotyczą płatności za wydanie biletu pasażerowi przez obsługę pociągu oraz za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu.

Oznacza to, że od 1 czerwca z 5 do 8 złotych wzrośnie opłata dodatkowa w sytuacji, gdy pasażer nie zdążył kupić biletu na podróż, a wsiada na stacji z czynną kasą. Wówczas obsługa pociągu, do kupionego u niej biletu doliczy dodatkową opłatę w wysokości 8 złotych. Ponadto zmianie ulegnie cena dodatkowej płatności w sytuacji, gdy pasażer nie zgłosi się do obsługi pociągu z chęcią kupna biletu zaraz po wejściu do pojazdu. Pasażerowi podróżującemu bez biletu, konduktor podczas kontroli doliczy do zakupionego biletu dodatkową opłatę w wysokości 60 złotych. Wzrośnie też opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt z 15 do 20 złotych.

Koleje Dolnośląskie przypominają o innych metodach kupna biletu na pociąg tuż przed jego odjazdem. Bilet można kupić za pomocą:

Więcej informacji na stronie internetowej https://www.kolejedolnoslaskie.pl/informacje-o-kasach-biletowych-2/

Na podstawie informacji z Kolei Dolnośląskich