Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Finał akcji „Drogowskaz dla Świętego...

Oświata Kultura i Sport

05-12-2018

Finał akcji „Drogowskaz dla Świętego Mikołaja”

Choć był bardzo zapracowany, nie mógł zapomnieć o najmłodszych mieszkańcach gminy Żarów. I nie zawiódł! Święty Mikołaj w środę, 5 grudnia obdarował świątecznymi prezentami 69 dzieci. A wszystko dzięki mikołajkowej akcji „Drogowskaz dla Świętego Mikołaja”, realizowanej przez żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Cała akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie hojność i ofiarność mieszkańców gminy Żarów oraz instytucji, firm i przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

– Drogowskaz dla Świętego Mikołaja to akcja społeczna, mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z terenu Gminy Żarów poprzez wyszukanie Świętych Mikołajów oraz przygotowanie paczek świątecznych dla wcześniej wytypowanych maluchów. Finał tegorocznej, szóstej już edycji projektu, odbył się 5 grudnia w sali widowisko-sportowej w Żarowie. W tym dniu paczki trafiły do 69 dzieci w wieku od 1 do 12 roku życia. W oczekiwaniu na prezenty, dzieci wzięły udział w atrakcjach przygotowanych przez z Mikołaja i jego Elfa. Wspólne zabawy przy zimowych piosenkach przyniosły dzieciom dużo radości. Nie zabrakło mikołajkowych tańców, quizu mikołajkowego oraz śmiesznych gier i konkursów dla dzieci z użyciem kolorowych zabawek. Serdecznie dziękujemy naszym „Mikołajom” za zaangażowanie w akcję – mówi Marta Łoboda z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Podziękowania kierujemy do podmiotów, działających na terenie naszej Gminy:

1. Szkoły Podstawowej w Żarowie
  2. Szkoły Podstawowej w Imbramowicach
  3. Szkoły Podstawowej w Zastrużu
  4. Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
  5. Komisariatu Policji w Żarowie
  6. Szkoły Podstawowej w Mrowinach
  7. Biblioteki Publicznej w Żarowie
  8. Radnych Rady Miejskiej w Żarowie
  9. Urzędu Miejskiego w Żarowie
  10. Bajkowego Przedszkola w Żarowie
  11. Firmy Daicel Safety Systems Europe sp. z o.o.
  12. Firmy NOVA sp. z o.o.
  13. Firmy Yagi Poland Factory
  14. Firmy Colorobia Polska sp. z o.o.
  15. Firmy ILP sp. z o.o.
  16. Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie
  17. W akcję włączyły się także osoby indywidualne, za co serdecznie dziękujemy:
    • Lucynie Skorupskiej
    • Magdalenie Zaśko
    • Joannie Pabis
    • Halinie Hryciuk
    • Joannie Cieleckiej
    • Marzenie Kołodka
    • Annie Bujak
    • Kolecie Politacha
    • Ewie Kaczorowskiej

Słowa podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w realizację „Drogowskazu dla Świętego Mikołaja”.