Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zdrowie i Pomoc Społeczna Świąteczna zbiórka krwi

Zdrowie i Pomoc Społeczna

Pobór krwi
21-12-2018

Świąteczna zbiórka krwi

„Oddaj krew – uratuj życie!” – pod takim hasłem odbywała się ostatnia tegoroczna zbiórka krwi, którą zorganizował żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi.

Żarowianie jak zwykle nie zawiedli. Udało się zebrać ponad 15 litrów tego życiodajnego płynu. W akcji uczestniczyło 34 aktywnych krwiodawców.

Nie ma lepszego świątecznego prezentu niż ten, który wszystkim potrzebującym ofiarowali mieszkańcy naszej gminy. Cieszę się, że przedświąteczna atmosfera skłoniła krwiodawców do przekazania szlachetnego daru krwi – mówi Czesław Giemza, prezes żarowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Następna zbiórka krwi zaplanowana została już w 2019 roku. Krew będzie można oddawać 12 lutego 2019 roku w żarowskim Zespole Szkół.