Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Uwaga na oszustkę! Podaje się za...

Bezpieczeństwo i Zdrowie

Napis UWAGA OSZUŚCI
25-01-2019

Uwaga na oszustkę! Podaje się za pracownika Urzędu Miejskiego

Na terenie gminy Żarów pojawiła się kobieta, która podaje się za pracownika Urzędu Miejskiego. Wchodzi do mieszkań pod pretekstem sprawdzenia sytuacji mieszkaniowej oraz zdrowotnej, proponuje przeprowadzenie badania. Odwiedza osoby starsze, często samotne.

Odwiedza osoby starsze, często samotne. Dopytuje o termin otrzymywania świadczeń pieniężnych, prosi, aby rozmienić pieniądze, o poczęstowanie herbatą.

Prosimy o ostrożność i nie wpuszczanie do domu osób nieznanych. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców, aby o wszelkich próbach, czy przypadkach oszustw informowali Komisariat Policji w Żarowie lub kontaktowali się na numer alarmowy 112.

Apelujemy też do młodszego pokolenia, aby uświadamiali swoich dziadków i rodziców o czyhających ich zagrożeniach i przestrzegali przed takimi sytuacjami.