Jesteś na > Inwestycje Trwają prace drogowe na ulicach...

Inwestycje

Koparka
28-02-2019

Trwają prace drogowe na ulicach Zamkowej i Sportowej

Kolejny etap prac drogowych realizowany jest w tej chwili w Żarowie. Kilka dni temu rozpoczął się remont drogi przy ulicy Zamkowej, a jeszcze wcześniej prace przeprowadzone były także przy ulicy Sportowej w Żarowie.

Zniszczony odcinek drogi przy ulicy Sportowej zyskał już nową nawierzchnię asfaltową. Jest to dopiero pierwsza warstwa nowej nawierzchni, dlatego inwestycja nie została jeszcze w całości zakończona. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Prace w tej chwili koncentrują się u zbiegu ulic Sportowej i Zamkowej w Żarowie. Droga przy stadionie sportowym zyskała nową nawierzchnię asfaltową, a w następnej kolejności zmodernizowana zostanie także ulica Zamkowa. Wszystkie prace w tej części miasta powinny zakończyć się początkiem kwietnia. Niebawem ruszymy także z remontem ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok – powiedział Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Do tej pory wyremontowane zostały drogi przy ul. Wojska Polskiego, Dworcowej, Placu Wolności, Kopernika, Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania, które zostało przyznane w ramach realizacji unijnego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość dofinansowania to kwota 3 867 257,09 złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tysięcy złotych.