Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Trwa rewitalizacja budynków na...

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Ocieplenie budynku
13-03-2019

Trwa rewitalizacja budynków na terenie miasta

Kontynuowane są remonty i modernizacje kolejnych budynków mieszkalnych w ramach projektu „Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”.

Prace realizowane są w budynkach przy ul. Mickiewicza 1,3,5 oraz Sportowej 3, Armii Krajowej 27 i Sikorskiego 2. Są to już kolejne budynki, które dzięki przeprowadzonym pracom zyskają nowy wygląd.

W budynkach przy ul. Mickiewicza w Żarowie wykonany zostanie remont elewacji oraz prace polegające na wykonaniu nowych obróbek blacharskich i odwodnieniu dachu. Remont budynku przy ul. Sportowej 3 polegać będzie na remoncie instalacji wodno-kanalizacyjnej i montażu przewodów wentylacyjnych, remoncie klatki schodowej i ociepleniu ściany frontowej. W ramach rewitalizacji budynku przy ul. Armii Krajowej 27 przemurowane zostaną kominy, wyremontowane będzie całe pokrycie dachowe i nastąpi wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Przy ul. Sikorskiego 2 zrealizowane zostaną roboty polegające na wykonaniu zadaszenia strefy wejściowej, przyłącza kanalizacji sanitarnej, izolacji pionowej ścian podziemia, wymianie stolarki okiennej oraz izolacji termicznej i przeciwwodnej stropodachu – mówi Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Remont budynków przy ul. Mickiewicza 1,3,5 to koszt 266.237,88 złotych. Prace remontowe budynku przy ul. Sportowej 3 kosztować będą 119.000,00 złotych, a budynku przy ul. Armii Krajowej 27 to kwota 87.502,19 złotych. Rewitalizacja budynku przy ul. Sikorskiego 2 będzie kosztować 112.000,00 złotych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego rewitalizowane są budynki mieszkalne wynosi 2 845 126,18 złotych. Gmina pozyskała na te zadania dofinansowanie w wysokości 1.573.354,76 złotych. Wszystkie prace inwestycyjne finansowane są z pozyskanych środków unijnych, środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków własnych wspólnot mieszkaniowych.

Zakończenie całego projektu jest zaplanowane na przełom maja i czerwca 2019 roku. Wszystkie prace realizowane są szybko i sprawnie. Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji miasta, który realizuje gmina ze wspólnotami mieszkaniowymi dotyczy 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwóch budynków komunalnych przy ul. Mickiewicza 21 i Sikorskiego 2 w Żarowie.