Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Pierwszy dzień wiosny w Kalnie

Marzanny
25-03-2019

Pierwszy dzień wiosny w Kalnie

Wspólne gry i zabawy, konkursy plastyczne, wiosenne piosenki, a na koniec ognisko z kiełbaskami. Tak mieszkańcy Kalna w czwartek, 21 marca witali pierwszy dzień wiosny.

Imprezę tradycyjnie zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”. We wspólnej wiejskiej integracji uczestniczyła ponad 60-osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców wsi.

Tradycyjnie, jak każdego roku, wspólnie z mieszkańcami Kalna witamy pierwszy dzień wiosny. Przygotowaliśmy wspólnie zajęcia dla najmłodszych i konkursy na wykonanie Marzanny oraz Pani Wiosny. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, nikt nie odszedł bez dyplomu i nagrody. Wszystkie Marzanny, jak przystało na pierwszy dzień wiosny spłonęły na ognisku, na znak, że zima do nas już tak prędko nie powróci. Każdy mógł posilić się kiełbaską z ogniska. Piękna słoneczna pogoda zachęciła naszych mieszkańców, nie tylko najmłodszych do udziału w wiejskiej integracji. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w pierwszej wiosennej imprezie – mówiła Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe