Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zdrowie i Pomoc Społeczna Honorowi krwiodawcy nagrodzeni

Zdrowie i Pomoc Społeczna

spotkanie Honorowych krwiodawców
27-03-2019

Honorowi krwiodawcy nagrodzeni

Zasłużeni krwiodawcy z żarowskiego klubu Honorowych Dawców Krwi zostali nagrodzeni podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w piątek, 22 marca. W trakcie spotkania krwiodawcy podsumowali także działalność w roku 2018.

– W minionym roku mieszkańcy naszej gminy oddali 117 litrów krwi. Zorganizowaliśmy 6 zbiórek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękuję, w imieniu całego klubu, za pomoc, promocję, a przede wszystkim wspieranie naszego klubu. Ma to dla nas ogromne znaczenie – mówił Czesław Giemza prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Podczas spotkania Klub Honorowych Dawców Krwi tradycyjnie nagrodził wyróżnionych krwiodawców. W konkursie 3x450 i 4x450 zostało odznaczonych 16 mieszkańców: Mariusz Baziak, Adrian Dróżdż, Mieczysław Kisielewski, Dominika Mika, Andrzej Pieczonka, Izabella Zych, Mariusz Mision, Magdalena Dunicz, Arnold Kuszczak, Robert Kujawa, Janusz Wudel, Stanisław Fedorowicz, Robert Bąkowski, Marek Zawisza, Bogusław Błaszczak i Aneta Zakrzewska. Do wyróżnionych krwiodawców trafiły: chlebaki, młynki do kawy, gofrownice, lampy, czajniki, suszarki ufundowane przez gminę Żarów.

Podziękowania żarowskim krwiodawcom złożył także burmistrz Leszek Michalak, który obecny był na podsumowującym zebraniu. - Dziękuję wszystkim aktywnym krwiodawcom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i bezinteresowności ratowane jest życie ludzkie – dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe