Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Mistrzynie Gastronomii z SP Mrowiny

Oświata Kultura i Sport

Kobiety z dyplomami i nagrodami
27-03-2019

Mistrzynie Gastronomii z SP Mrowiny

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach zajęły pierwsze miejsce w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Mistrz Gastronomii”, który odbył się we wtorek, 26 marca w Świdnicy.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy, Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy. Honorowy patronat nad konkursem objęli Beata Moskal-Słaniewska prezydent miasta Świdnica oraz starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o miano Mistrza Kulinarnego rywalizowało 25 drużyn. Zadaniem uczestników było samodzielne wymyślenie i przygotowanie zdrowego dania z warzyw lub owoców. Jury pod uwagę brało walory zdrowotne, smakowe i estetyczne gotowego dania, organizację i porządek w miejscu pracy.

Szkołę Podstawową im. Anny Jenke w Mrowinach reprezentowały cztery uczennice: Amelia Zielińska i Kinga Policht oraz Maja Boguszewska i Julia Pietruszka wraz z opiekunem Beatą Hajdasz. Uczennice odniosły duży sukces, zachwyciły jurorów swoim tortem warzywnym, zajmując pierwsze miejsce w konkursie.

Na zakończenie konkursu odbyła się degustacja wszystkich dań konkursowych.