Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Uczniowie z SP w Żarowie biorą udział...

Oświata Kultura i Sport

Plakat: Wielka mapa polski
01-04-2019

Uczniowie z SP w Żarowie biorą udział w akcji „Wielka mapa Polski”

Uczniowie klasy 1b i 3a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zgłosiły się do akcji organizowanej przez WSiP „Wielka mapa Polski”.

Akcja ta została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Biura Niepodległa, Związku Powiatów Polskich, Dziennika Warto Wiedzieć.

Poprzez wymianę pocztówkową między szkołami z całej Polski, uczniowie tych klas prezentując największe atrakcje swojego regionu, biorą udział w jego promocji. Nawiązując korespondencję z innymi szkołami, odkrywają najciekawsze miejsca w innych regionach kraju oraz nawiązują przyjaźnie. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się uzupełnianie otrzymanymi pocztówkami wielkiej mapy Polski, a także pisanie i adresowanie widokówek do koleżanek i kolegów z innych szkół.

– Przekazywane na bieżąco przez WSiP materiały edukacyjne uatrakcyjniają zajęcia oraz przyczyniają się w ciekawy, odmienny sposób do poznawania nowych zakątków Polski, ich osobliwych miejsc i ciekawostek z nimi związanych. Tym samym nie tylko pogłębiają wiedzę z zakresu edukacji społeczno-przyrodniczej, ale również uczą mniej popularnych umiejętności, jakimi są tradycyjne listy – mówią Ewa Mika oraz Iwona Nieradka nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.