Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Młodzi aktorzy na scenie

Oświata Kultura i Sport

Dzieci i dorośli na zdjęciu grupowym
03-04-2019

Młodzi aktorzy na scenie

Ponad kilkudziesięciu uczestników zmierzyło się w IV Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Zielony Teatrzyk”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.

Na szkolnej scenie we wtorek, 2 kwietnia wystąpili uczniowie szkół i przedszkoli z Imbramowic, Marcinowic, Mrowin i Żarowa. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem burmistrza Leszka Michalaka. - Serdecznie gratulujemy nagrodzonym aktorom i dziękujemy opiekunom za wysoki poziom przygotowania dzieci do konkursu. W tym roku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry aktorskiej na bardzo wysokim poziomie, dekoracje i stroje były przygotowane z ogromną starannością. Jury miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców ze startujących grup – mówiła Edyta Mossoń nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Występy aktorów oceniała komisja w składzie:

– przewodnicząca komisji Pani Katarzyna Janik- kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie;

– Pani Danuta Pogubiło- emerytowany nauczyciel;

– Pan Roman Konieczny- Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie.

Wyniki IV Przeglądu Teatrzyków Szkolnych:

kategoria grup przedszkolnych:

I miejsce- Bajkowe Przedszkole w Żarowie,

II miejsce- Publiczne Przedszkole w Marcinowicach,

II miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach,

kategoria klas I-III:

I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie,

I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach,

kategoria klas IV-VIII:

I miejsce- Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach,

I miejsce- Szkołą Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe