Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Kolejny etap prac drogowych przy ul....

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Waleć na drodze
08-04-2019

Kolejny etap prac drogowych przy ul. Mickiewicza

Trwa remont drogi przy ul. Mickiewicza w Żarowie. Zrealizowany został już kolejny etap prac na tym odcinku drogowym. W pasie drogowym, który zamknięty jest dla ruchu, ułożona została pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej.

To nie oznacza końca inwestycji, bowiem w planach jest jeszcze ułożenie kolejnej warstwy nawierzchni asfaltowej. W ramach zadania powstają także dodatkowe zatoki postojowe, które w znacznym stopniu ułatwią parkowanie i umożliwią przejazd ulicą, bez konieczności omijania zaparkowanych aut. Prace związane z przebudową miejsc postojowych również już się rozpoczęły.

Przypominamy kierowcom, aby w związku z realizowaną inwestycją zwracali baczną uwagę na znaki drogowe. Przy ul. Mickiewicza w Żarowie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu i obowiązuje tutaj ruch jednokierunkowy od centrum Żarowa w kierunku Mrowin. Prace realizowane są zgodnie z opracowanym harmonogramem, w sposób jak najmniej uciążliwy dla naszych mieszkańców – mówi Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt remontu nawierzchni drogowej przy ul. Mickiewicza to kwota 623.599,02 złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach dużego projektu unijnego „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, którego całkowita wartość wynosi 5.866.510,15 złotych. Kwota przyznanego dofinansowania to 3 867 257,09 złotych.

Droga przy ul. Mickiewicza to ostatnia droga, która modernizowana jest w ramach tego projektu. Łącznie wyremontowanych zostało już 8 dróg gminnych na terenie naszego miasta. Ulica Mickiewicza będzie 9 drogą po kapitalnym remoncie.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe