Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

Budynek Gimnazjum
10-04-2019

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

Mimo trwającego strajku nauczycieli punktualnie o godz. 9.00 rano w środę, 10 kwietnia uczniowie z żarowskiego gimnazjum rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny.

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. W tym roku egzamin gimnazjalny odbywa się po raz ostatni. W wyniku wygaszania od 1 września 2019 r. gimnazja przestaną istnieć.

Dziś uczniowie wypełniali arkusze zadań z części humanistycznej, w skład której wchodziły zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Jutro czeka ich egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Ostatniego dnia, w piątek przeprowadzony zostanie egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą znane 14 czerwca, poznają je wtedy również uczniowie gimnazjum. Zaświadczenia o wynikach testu gimnazjaliści otrzymają 21 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego.
Egzamin przeprowadzony w klasie trzeciej gimnazjum jest powszechny i obowiązkowy, a przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

Egzaminy nadzorują nauczyciele nie biorący udziału w strajku oraz osoby spoza szkoły, które mają wymagane uprawnienia pedagogiczne.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe