Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Zdrowie i Pomoc Społeczna Wiosenna zbiórka krwi

Zdrowie i Pomoc Społeczna

Osoba oddająca krew  i dwie panie przy urządzeniu z krwi
11-04-2019

Wiosenna zbiórka krwi

Ponad 11 litrów krwi udało się zebrać podczas wiosennej akcji, którą we wtorek, 9 kwietnia zorganizował żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi.

Była to druga z sześciu zaplanowanych na ten rok zbiórek. Krew oddało 25 chętnych mieszkańców naszej gminy.

Krew to jest życie, dlatego serdecznie dziękuję krwiodawcom za udział w kolejnej akcji. Nie zbieraliśmy krwi dla konkretnej osoby, ale dla każdego potrzebującego. Dzięki ofiarności mieszkańców zebrano ponad 11 litrów krwi – mówi Czesław Giemza prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Organizatorzy już dziś zachęcają do kolejnej akcji, która zaplanowana została na 11 czerwca w żarowskim Zespole Szkół.

Bez względu na to, czym się zajmujesz, gdzie mieszkasz, możesz zostać krwiodawcą! Im więcej ludzi chwyci „czerwoną nitkę”, tym większej liczbie osób będziemy mogli pomóc. Oddaj krew i uratuj komuś życie! – zachęcają organizatorzy.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe