Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów

Budynek szkoły
15-04-2019

Rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów

Dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych rozpoczyna się dziś trzydniowy maraton egzaminacyjny. Pomimo trwającego strajku nauczycieli, egzamin zostanie przeprowadzony również we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Żarów. Łącznie przystąpiło do niego 126 uczniów.

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie zdawać będą język polski, we wtorek czeka ich sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego. Arkusze egzaminacyjne, które trafią do uczniów będą zakodowane i sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają 14 czerwca, a zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego 21 czerwca.

Rozpoczynający się dziś egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany po raz pierwszy. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy edukacji, wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Egzaminy nadzorują nauczyciele nie biorący udziału w strajku oraz osoby spoza szkoły, które mają wymagane uprawnienia pedagogiczne.

Ósmoklasistom życzymy sukcesów i połamania piór!

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe