Jesteś na > Inwestycje Trwa budowa chodników

Budowa chodników
24-04-2019

Trwa budowa chodników

Rozpoczęła się budowa kolejnych chodników na terenie naszej gminy. W tej chwili prace realizowane są przy ulicy Świdnickiej w Wierzbnej, a niebawem nowy chodnik powstanie także przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach i w Zastrużu.

Inwestycje obejmują swoim zakresem również wyregulowanie studni kanalizacji deszczowej, ułożenie nowych obrzeży, wykonanie studni rewizyjnych oraz wpustów ulicznych.

Nowe chodniki powstają na terenie gminy Żarów sukcesywnie każdego roku. Pierwsze prace ruszyły w Wierzbnej, niebawem rozpoczniemy także budowę chodnika w Mrowinach, a w następnym etapie w Zastrużu. W Wierzbnej, Mrowinach oraz Zastrużu nowe chodniki powstają przy drogach gminnych, ale prace prowadzone będą również przy drogach powiatowych, w ramach podpisanego porozumienia z powiatem świdnickim. W ramach tego zadania budowa chodników będzie realizowana w Bukowie, Imbramowicach, Pożarzysku, Mielęcinie i Łażanach – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa chodników w Wierzbnej, Mrowinach i Zastrużu realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa chodników przy drogach gminnych na terenie gminy Żarów”. Koszt budowy chodnika w Wierzbnej o długości 115 metrów bieżących to kwota 66 297,00 złotych. W Mrowinach powstanie chodnik o długości 250 metrów bieżących, a jego budowa kosztować będzie 59 500,00 złotych. Inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz ze środków funduszu sołeckiego. Chodniki powstają w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi.