Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Ulica Zamkowa i Sportowa w remoncie

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Remonty, wywrotka i koparka
17-05-2019

Ulica Zamkowa i Sportowa w remoncie

Rozpoczęły się prace przy ulicy Zamkowej i Sportowej w Żarowie. Jest to już kolejny etap inwestycji, które realizowane są w tej części miasta.

Kilka miesięcy temu przy ulicach Zamkowej i Sportowej wyremontowane zostały drogi, a teraz zagospodarowany zostanie teren przy budynku Urzędu Miejskiego oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. To ostanie zadanie, które realizowane jest w ramach dużego projektu unijnego „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

Prace prowadzone są równolegle przy ulicy Zamkowej oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Na końcowy efekt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale dzięki przeprowadzonym inwestycjom rozbudowane zostaną parkingi, których w tym miejscu bardzo brakowało. Ponadto zrobi się estetyczniej i bezpieczniej. Zakończenie inwestycji przewidujemy pod koniec wakacji – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Ulice Zamkowa i Sportowa, dzięki zrealizowanym inwestycjom zmienią swój wizerunek. W ramach zadania przebudowane zostaną parkingi, wykonane będą niezbędne odwodnienia, pojawią się także nowe nasadzenia, a przy OSP również nowe wiaty. Zagospodarowany teren zostanie uporządkowany i zyska nowy wygląd. Rewitalizacja tej części miasta pochłonie 1.340.958,30 złotych.

Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków budżetu państwa. Jego całkowity koszt wynosi 5 866 510,15 złotych. Przyznane dofinansowanie to kwota 3 867 257,09 złotych.