Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Senyor Rici na IX Przeglądzie...

Oświata Kultura i Sport

Senyor Rici na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku
17-05-2019

Senyor Rici na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku

W repertuarze piosenek z lat 70-tych muzycy z żarowskiego chóru Senyor Rici w środę, 15 maja wystąpili na IX Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Świdnicy.

Naszych seniorów nie trzeba namawiać do wspólnej integracji, wiedzą, jak spożytkować swój wolny czas, dlatego chętnie śpiewają podczas różnych uroczystości.

Tegoroczna edycja Przeglądu to „Piosenki lat 70”. Śpiewaliśmy w gronie zespołów ze Świebodzic, Bielawy, Nowej Rudy, Wałbrzycha, Oleśnicy, Obornik Śląskich, Ząbkowic i Świdnicy. Motywem przewodnim była zaśpiewana w części finałowej piosenka Czerwonych Gitar „Niebo z moich stron”, odśpiewana na scenie przez wszystkich instruktorów, którym wręczono pamiątkowe statuetki. Nasz chór, który działa przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymywał nagrody i wyróżnienia na Przeglądzie Ludowych Zespołów Śpewaczych w Mietkowie, Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Świdnicy, Dolnośląskim Przeglądzie Chórów we Wrocławiu, Przeglądzie Zespołów Senioralnych w Jaworzynie, Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów III Wieku „Wyśpiewajmy Miłość” w Świdnicy – mówi Ryszard Fidler dyrygent chóru Senyor Rici.

W tym roku zespół obchodzi 10-lecie swojej działalności. Dyrygentem zespołu jest kompozytor, poeta i muzyk, założyciel zespołu VIATORI Ryszard Fidler. W ciągu roku chór ubogaca swoim śpiewem 15-20 koncertów i recitali o różnym charakterze.

Oprac. Magdalena Pawlik