Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Festyn Optymistycznej Rodziny w...

Oświata Kultura i Sport

Lama
29-05-2019

Festyn Optymistycznej Rodziny w Bajkowym Przedszkolu

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy w sobotni poranek, 25 maja bawili się w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. W ramach Dni Żarowa odbył się tam Festyn Optymistycznej Rodziny.

W programie były obchody Dni Mamy i Taty, spotkanie ze zwierzętami, loteria fantowa, konkurs plastyczny, zabawy sportowe i wspólne grillowanie. Z dedykacją dla wszystkich dzieci wystąpił także Klub Kreatywnych Rodziców.

– Rodzice wystąpili w teatrzyku „Czerwony Kapturek”, była to zaskakująco nowoczesna i wesoła interpretacja znanej wszystkim dzieciom bajki. Występ naszych kreatywnych rodziców bardzo podobał się dzieciom – aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i roześmianymi buziami przedszkolaków. Sala i ogród przedszkolny rozbrzmiewał poezją i muzyką, nie zabrakło piosenek, tańców i przedstawień teatralnych, a wszystko to dla ukochanych rodziców. Oczywiście były również kolorowe prezenty dla Mamy i Taty. Organizatorzy zadbali, aby każdy z uczestników znalazł na festynie coś ciekawego dla siebie. Szczególnie zadbaliśmy o atrakcje dla najmłodszych, dla nich przygotowaliśmy loterię fantową, kolorową garderobę, kącik plastyczny, stanowisko sportowe oraz malowanie „wesołych buzi”. Przygotowaliśmy również stanowisko do zabaw bańkami mydlanymi. Atrakcje te mogliśmy przygotować dzięki naszemu głównemu sponsorowi - Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, reprezentowanej przez Panią Prezes Elżbietę Krzan. Spółdzielnia od wielu lat wspomaga nas w organizacji festynu. W tym roku z okazji 60-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej dodatkowo ufundowano nagrody dla uczestników festynu, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o spółdzielni. Nasza „Kawiarenka pod modrzewiem” serwowała gościom ciepłe i zimne napoje. W menu, jak co roku, królowały pyszne wypieki mam naszych przedszkolaków, za które serdecznie dziękujemy i pączki- specjalność naszej kuchni. Rodzice zadbali o to, aby nie zabrakło kiełbasek z grilla – mówi Jolanta Nowak z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Podczas Festynu Rodzinnego w Bajkowym Przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs „Kapelusz optymistycznej mamy”. Mamy wykazały się wielką kreatywnością i stworzyły fantazyjne kapelusze. Jury w składzie – p. Elżbieta Wierzyk – dyrektor przedszkola, p. Małgorzata Młynarczuk, p. Dorota Galicka – nauczyciel, przyznało następujące nagrody:

• I miejsce – p. Koleta Politacha
  • II miejsce – p. Kamila Nicieja
  • III miejsce – p. Dominika Plizga

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej współpracy. Wszystkie mamy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dużą niespodzianką dla dzieci była także zagroda z alpakami. Przedszkolaki mogły pogłaskać i nakarmić je smakołykami.

Dochód uzyskany podczas festynu zostanie przekazany na rzecz Rady Rodziców. Bajkowe Przedszkole w Żarowie składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wielokrotnie wspierali placówkę finansowo i rzeczowo w organizacji Festynu Optymistycznej Rodziny: Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach oraz Rodzicom przedszkolaków.

– W imieniu wszystkich dzieci i personelu dziękujemy serdecznie za wspomaganie naszych przedsięwzięć i uczestniczenie w naszym przedszkolnym życiu – dziękują pracownicy Bajkowego Przedszkola w Żarowie.