Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Jubileusz 15-lecia „Małej Szkoły” w...

Oświata Kultura i Sport

Dzieci podczas występu
03-06-2019

Jubileusz 15-lecia „Małej Szkoły” w Zastrużu

Uroczystą mszą świętą w intencji dzieci w piątek, 31 maja rozpoczęły się uroczystości z okazji jubileuszu „Małej Szkoły” w Zastrużu.

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren świętowała także dzień patrona oraz Dzień Dziecka. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia oraz piknik połączony ze wspólną zabawą dla wszystkich dzieci. Rozstrzygnięto także konkursy plastyczne i wręczono zwycięzcom nagrody.

Gratulacje oraz życzenia na ręce dyrektor szkoły Krystyny Wardach składali zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło burmistrza Leszka Michalaka, radnej powiatu świdnickiego Urszuli Ganczarek, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli organizacji, duchowieństwa i przedsiębiorstw współpracujących ze szkołą, emerytowanych nauczycieli oraz rodziców uczniów. Wcześniej dyrektor placówki wręczyła podziękowania wszystkim, którzy wspierali i wspierają szkołę oraz angażują się w życie szkolej placówki.

Dziś świętujemy wyjątkowy jubileusz naszej małej szkoły, którą od 15 lat prowadzi Stowarzyszenie „Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła” w Zastrużu. Przez ten czas wiele się zmieniło, ale również wiele wydarzyło. Dziękujemy za pomoc władzom gminy Żarów oraz radnym za dobre decyzje. Podziękowania składam także wszystkim nauczycielom i uczniom. Bez Was ta szkoła nie byłaby taka sama. Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzę samych wspaniałych chwil i oby uśmiech nigdy nie schodził z Waszych twarzy – mówiła podczas uroczystości Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym główną rolę odegrała Pippi, bohaterka książek Astrid Lindgren.

Z wizytą w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu przyjechali także żołnierze z 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej.