Jesteś na > Inwestycje Wiadomości: Projekty współfinansowane... Nowe elewacje i wyremontowane dachy...

Wiadomości: Projekty współfinansowane z UE

Budynek
04-06-2019

Nowe elewacje i wyremontowane dachy budynków

To już kolejne budynki, które dzięki przeprowadzonym remontom zyskały nowy wizerunek i stały się wizytówką naszego miasta.

Budynek przy ul. Sikorskiego 5-7 zyskał nową elewację, a kamienice przy ul. Armii Krajowej 32, Armii Krajowej 27 oraz Mickiewicza 10 mają wyremontowane pokrycie dachowe.

Wszystkie prace zostały przeprowadzone w ramach projektu rewitalizacji miasta Żarów, który wspólnie z gminą Żarów realizują wspólnoty mieszkaniowe. Odnowione budynki są już po oficjalnym odbiorze technicznym.

Unijne pieniądze to nie tylko dofinansowania na chodniki, ale także wiele projektów związanych z termomodernizacją czy rewitalizacją, z których Żarów bardzo mądrze i skutecznie korzysta. Budynki zyskują odnowione elewacje i nowe dachy. Wiele z nich zostało już wyremontowanych i oddanych do użytku lokatorów. Prace przy kolejnych budynkach wciąż jeszcze trwają, a ich celem jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców. Podejmowane w ramach rewitalizacji działania inwestycyjne mają doprowadzić do zmiany wyglądu i poprawy estetyki budynków, podniesienie komfortu życia oraz bezpieczeństwa – mówi Stanisław Stojewski inspektor nadzoru inwestorskiego, który obecny był przy procedurze technicznego odbioru wyremontowanych budynków.

Nowe elewacje, ocieplenia i dachy budynków to efekt projektu, który realizuje gmina Żarów oraz wspólnoty mieszkaniowe „Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”. Program rewitalizacji budynków mieszkalnych to już kolejny projekt, na który gmina Żarów otrzymała dofinansowanie. W 2013 roku, dzięki projektowi rewitalizacji szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny zostały kompleksowo wyremontowane. Teraz, na przełomie 2018/2019 roku łącznie wyremontowanych zostanie 27 budynków wspólnot mieszkaniowych i dwa budynki komunalne.