Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto Dyni otrzymało dofinansowanie...

Oświata Kultura i Sport

Dzieci w przebraniach dyni
31-07-2019

Święto Dyni otrzymało dofinansowanie z programu „Decydujesz, pomagamy”

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, który został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żarów. W województwie dolnośląskim, dzięki wsparciu Tesco i Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 30 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie.

Miło nam poinformować, że projekt Święta Dyni złożony przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zajął II miejsce w tej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” i otrzymał dofinansowanie w wysokości 3.000 złotych. Tegoroczna edycja Święta Dyni odbędzie się 12 października 2019 roku.

Wy decydujecie, my pomagamy!

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie, podczas którego klienci sklepów Tesco zadecydowali o wysokości grantu.

– Każda edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przynosi nowe emocje. To niesamowite jak różnorodne pomysły są zgłaszane – z roku na rok wnioskodawcy coraz bardziej zaskakują nas swoimi kreatywnymi pomysłami. Lokalne społeczności doskonale wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób najlepiej zmienić swoją okolicę, dlatego program „Decydujesz, pomagamy” dostosowuje się do ich potrzeb. Jesienią tego roku rusza siódma edycja naszego programu. Nie możemy się doczekać kolejnych twórczych inicjatyw w województwie dolnośląskim – mówi Marek Cywiński z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. – Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej siódmej edycji – dodaje.

W VI edycji programu klienci sklepów Tesco w województwie dolnośląskim oddali łącznie 348130 głosów na projekty społeczne.

Laureaci VI edycji programu „Decydujesz, Pomagamy” w województwie dolnośląskim:

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty:

• Bogatyńskie Stowarzyszenie "Amazonki" - STOP CHOROBOM NOWOTWOROWYM - RAK? TO SIĘ LECZY - MAM HAKA NA RAKA
  • Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie - Każde ciało jest OKEJ
  • Fundacja Przyjaciół Dzieci z Autyzmem " Dar Losu" - " Komunikacja bez słów " - zakup niezbędnych pomocy do komunikacji alternatywnej - AAC dla dzieci z Autyzmem
  • Moja Fundacja - Ekologicznym krokiem przeciwko hejtowi
  • Fundacja "Na Pomoc Zwierzętom" - Nocny azyl dla zagubionych psów
  • Przedszkole Publiczne nr 4 w Jaworze z Oddziałami Zamiejscowymi przy ul. Dmowskiego 5 - 4 pory roku w ogrodzie przedszkolaków
  • Fundacja DOM - Dbamy o Młodych - Nowe cztery kąty
  • POLSKIE TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI WE WROCŁAWIU - AKTYWIZACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
  • Fundacja ''Dr Clown” - Z uśmiechem w szpitalach!
  • Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach - Harcerska przygoda na Szlaku Legend

Wsparcie w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom:

• Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne oddział w Bolesławcu - Zagrywki e - towarzyskie PTPP
  • FUNDACJA AUTENTICON SŁAWA - Spartakiada Trzech Pokoleń
  • Stowarzyszenie „SPYNACZ” w Legnicy - Warsztaty dla młodych inżynierów
  • Stowarzyszenie Creativo - Dni Edukacyjne dla Dzieci - nauka przez doświadczanie
  • Fundacja PRANA - Wiesz co jesz
  • Gminne Centrum Kultury i Sportu - Święto Dyni w Wierzbnej
  • Fundacja Złote Psy - Terapia na cztery łapy i jeden ogon
  • Fundacja im. Elżbiety Marii Urbańskiej - Wrocławskie Dni Edukacyjne
  • Lotnicze Zakłady Naukowe - Teatr mechatroniczny w auli Lotniczych Zakładów Naukowych
  • Fundacja "Teraz Ziębice" - Hip - hop łączy pokolenia

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy:

• Stowarzyszenie Kulturalne Miasto w Mieście - Sobotnie spotkania z zaginioną kulturą Starego Śląka
  • Miedziowe Stowarzyszenie Przedsiębiorczości - Sprytne oszczędzanie - nauka oszczędzania Głogowskiej młodzieży.
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego "Grono" - STOP hejtowi w szkole! Banujemy i reagujemy!
  • Jeleniogórskie Centrum Kultury - Orkiestra najmłodszych Września Jeleniogórskiego
  • Grupa Reginalna GOPR Grupa Wałbrzysko - Kłodzka Zgubiłeś się w górach, pomożemy!
  • Fundacji Małgorzaty Dziury - Sztejnberg "Bliżej Siebie" - Szpital dla popsutych zabawek
  • Fundacja Znajdź Cel - Dziecięca Akademia Smaku - rozwijamy dziecięce pasje przez warsztaty kulinarne
  • Stowarzyszenie Sztukater - Przeczytane - na wymianę!
  • Fundacja "Samuraj - Rozwój Poprzez Sport" - Zdrowo i aktywnie - warsztaty dla każdego!
  • Fundacja Sztukupuku - Twarze Ziębiczanek

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Aktywne działania lokalne

Od 2016 roku odbyło się sześć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów. Od IV edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania.

Tym samym w każdym z mikroregionów przyznawane są granty
wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 złotych. Program „Decydujesz, pomagamy” realizowany jest w ramach działań społecznej odpowiedzialności Tesco.