Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Wieczór poetycki „Nigdy więcej wojny”...

Oświata Kultura i Sport

Uczestnicy spotkania poetyckiego
04-12-2019

Wieczór poetycki „Nigdy więcej wojny” w SP Zastruże

80 lat temu rozpoczął się największy w historii konflikt zbrojny.

Bomby spadające rankiem 1 września 1939 r. na polskie wsie i miasta były zarówno sygnałem rozpoczętej przez Niemców wojny, jak i zapowiedzią trwającego ponad pięć lat koszmaru okupacji, naznaczonego codziennym terrorem, represjami oraz zbrodniami. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu w piątek, 22 listopada zorganizowała wieczór poetycki „Nigdy więcej wojny”.

Podczas spotkania, które było otwarte dla wszystkich mieszkańców wsi, uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni nawiązujące do II wojny światowej. W piosence „Sanitariuszka Małgorzata” zaprezentowała się także Gromada Zuchowa „Dzielne Smoki”.

Wieczór poetycki był formą hołdu dla wszystkich, którzy walczyli o Naszą Ojczyznę.

Społeczność szkoły odwiedził także burmistrz Leszek Michalak, który wręczył wszystkim uczniom słodkości.