Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Strażacy i Spółdzielnia Socjalna...

Koronawirus

Dezynfekcja przystanka
10-04-2020

Strażacy i Spółdzielnia Socjalna dezynfekują przystanki

Strażacy ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonujących na terenie gminy Żarów włączyły się w akcje dezynfekowania przystanków autobusowych, wiat oaz koszy ulicznych.

Na polecenie Burmistrza Miasta Żarów, zgodnie z zaleceniem WHO i Głównego Inspektora Sanitarnego, rozpoczęto akcję dezynfekcji miejsc publicznych na terenie gminy Żarów.

– W Żarowie przystanki dezynfekują pracownicy żarowskiej Spółdzielni Socjalnej „Raz Dwa Trzy”, a dezynfekcję przystanków autobusowych na terenie wsi gminy Żarów wykonują strażacy z jednostek OSP w Żarowie i Mrowinach. Dziękuję wszystkim służbom za pomoc i zaangażowanie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Strażacy wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Wszystkie jednostki OSP jako jednostki wspierające na terenie gminy Żarów otrzymały maseczki ochronne jednorazowe oraz maseczki ochronne wraz z kapturem, kombinezony ochronne, płyny do dezynfekcji, rękawiczki. Zamówione zostały również przyłbice dla strażaków. Środki te zostały zakupione ze środków budżetu gminy Żarów. Gotowe przyłbice przekazała strażakom także Fundacja Inicjatywa B.