Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Ograniczenia na Rodzinnych Ogrodach...

Koronawirus

Brama do ogródków działkowych
10-04-2020

Ograniczenia na Rodzinnych Ogrodach Działkowych

W komunikacie Polskiego Związku Działkowców czytamy o ograniczeniach, które wprowadzono na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w związku z epidemią koronawirusa. Te ograniczenia to:
  • zamknięcie ogrodów dla osób trzecich
  • wyłączenie z użytkowania terenów wspólnych, takich jak place zabaw i świetlice
  • działkowcy proszeni są też o ograniczenie do minimum aktywności na Rodzinnych Ogrodach Działkowych
  • prośba o powstrzymanie się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny

Wizyty na ogrodach działkowych powinny zostać ograniczone

– Teoretycznie, przy należytej ostrożności, pobyt na działce nie powinien rodzić ryzyka, to jednak nie zawsze wszystko możemy kontrolować. Pamiętajmy, w obecnych warunkach, każda zbędna aktywność poza miejscem zamieszkania, to zwiększenie ryzyka. Ograniczmy wizyty w ROD i dopilnujmy, aby zarówno w ogrodzie, jak i w drodze do niego, zachować maksimum ostrożności – apeluje do działkowców Krajowy Zarząd PZD.