Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Uczniowie Zespołu Szkół włączyli się...

Oświata Kultura i Sport

Uczniowie Zespołu Szkół w Żarowie z maskotkami przed remizą strażacką OSP w Żarowie.
02-10-2020

Uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w akcję „Daj Pluszaka dla Strażaka”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie wspólnie z samorządem szkolnym oraz opiekunami i nauczycielami zorganizowali wyjątkowo szczytną akcję.

Zbierali maskotki, które następnie przekazali strażakom. Teraz każde dziecko uczestniczące w wypadku otrzyma pluszową zabawkę, dzięki czemu łatwiej mu będzie przetrwać trudne chwile. Inicjatorem akcji charytatywnej „Daj Pluszaka dla Strażaka” był Arkadiusz Mazur uczeń obecnej III klasy Technikum Transportu Kolejowego.

Stojący przed wozem strażackim Arkadiusz Mazur - inicjator akcji - trzymający pluszaka

– Celem akcji było zebranie jak największej ilości pluszowych maskotek i przekazanie ich strażakom, którzy następnie wykorzystują pluszaki podczas akcji, przekazując je najmłodszym poszkodowanym. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie potraktowali swoją inicjatywę i w niedługim czasie udało się zebrać wiele maskotek. Niestety ogłoszenie pandemii i zamknięcie szkół spowodowało, że akcja została przełożona na kolejny rok szkolny. Kila dni temu przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego, przekazali zebrane przez siebie maskotki na ręce druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie – mówi Kinga Bujak z żarowskiego Zespołu Szkół.

Każdy wypadek stanowi dla jego uczestników ogromny stres. O ile dorośli często są w stanie nad nim zapanować, dla najmłodszych tego typu przeżycia są bardzo dużym problemem. Mogą one spowodować trwałe zmiany w psychice, a nawet zaburzyć dalszy rozwój dziecka. Dlatego też bardzo ważną rzeczą jest jak najszybsze odwrócenie uwagi od tragicznego zdarzenia, co znacząco ułatwia przetrwanie trudnych chwil.

Oprac. Magdalena Pawlik