Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Strażacy zdali egzamin na piątkę!

Bezpieczeństwo i Zdrowie

Strażacy przed wozem strażackim
15-10-2021

Strażacy zdali egzamin na piątkę!

Ratowanie życia ludzkiego podczas pożarów, wypadków drogowych i innych miejscowych zagrożeń to jedno z zadań, które realizują na co dzień strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Druhowie szkolą się, aby utrzymać wysoki poziom prowadzonych działań medycznych. Wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym była sprawdzana na kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w którym uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Żarów. Jak się okazało wszyscy byli doskonale przygotowani i nie mieli najmniejszych trudności z zaliczeniem egzaminu.

strażacy kurs

W kursie uczestniczyli strażacy z jednostek OSP Żarów, Wierzbna, Buków, Pożarzysko, Mrowiny, Imbramowice oraz Bogdanów. Łącznie do egzaminu przystąpiły 33 osoby.

Dzięki temu druhowie OSP są dobrze przygotowani do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

strażacy kurs

Kurs dla strażaków sfinansowany został ze środków budżetu gminy Żarów. Wszystkim druhom i druhnom, którzy zdali egzamin gratulujemy.