Jesteś na > Oświata Kultura i Sport KS Zjednoczeni Żarów zwycięzcą...

Oświata Kultura i Sport

zawodnicy KS Zjednoczeni Żarów wraz z organizatorami
25-04-2022

KS Zjednoczeni Żarów zwycięzcą turnieju Sudety Cup

Drużyna piłkarzy z KS Zjednoczeni Żarów wygrała turniej Sudety Cup, który rozegrany został w sobotę, 23 kwietnia na stadionie sportowym w Żarowie.

Turniej dedykowany był drużynom reprezentującym B klasę w piłce nożnej, a wzięło w nim udział wiele klubów sportowych: LKS Wiśniowa, KS Zjednoczeni Żarów, Tęcza Bolesławice, Błękitni Słotwina, Sudety Kątki, Silesia Żarów, LKS Piotrowice Świdnickie, Błyskawica Kalno, Grom Panków, STEP II Tąpadła/Wiry, LZS Zryw Łażany, Sparta Przełom Pastuchów. Mecze trwały po 15 minut, a w finale zagrały drużyny z dwóch żarowskich klubów sportowych KS Zjednoczeni Żarów i Silesia Żarów. Zwycięzcy rozegrają kolejny finał w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Drużyna samorządowców również zagrała swoje mecze. Urząd Miejski w Żarowie reprezentował zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju, a przede wszystkim zwycięzcom. Dziękuję za tak liczny udział w tej edycji turnieju Sudety Cup. To największy turniej organizowany w subregionie na Dolnym Śląsku. Myślę, że dla klubów sportowych to z jednej strony wsparcie, a z drugiej fantastyczna okazja, aby zagrać na stadionie narodowym w Warszawie. Wielkie podziękowania również dla sponsorów dzisiejszego turnieju – mówił poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź.

- Cieszę, że jesteśmy dziś w Żarowie i możemy wspierać lokalne kluby sportowe z B klasy. Liczy się nie tylko dobra zabawa, ale również nagrody dla zawodników i klubów. W tym możliwość zagrania na stadionie w Warszawie – mówił Łukasz Surażyński prezes Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

- Turniejowi towarzyszy nie tylko dobra zabawa, ale również promocja zdrowego spędzania czasu. Cieszę się, że takie inicjatywy są w naszym regionie coraz bardziej popularne, a regionalne firmy wspierają takie regionalne przedsięwzięcia – mówił poseł Michał Dworczyk szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

- Zabawa jest znakomita, z udziałem drużyn, które na co dzień grają w rozgrywkach klasy B. Gramy na pięknym obiekcie sportowym w Żarowie i dopisuje nam wspaniała pogoda – mówił Jarosław Kresa wicewojewoda dolnośląski.

Każda z drużyn uczestniczących w turnieju otrzymała vouchery na zakup spersonalizowanych strojów piłkarskich oraz zakupy w sklepach sportowych, a także zapas wody mineralnej Staropolanka. Organizatorem wydarzenia byli Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A. oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, a partnerami producent wody mineralnej Staropolanka z Polanicy Zdroju, firma Almar Sport oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Patronat nad Sudety Cup 2022 objęli szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego - poseł Michał Dworczyk, poseł Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Gospodarzem turnieju była Gmina Żarów i burmistrz Leszek Michalak.

- Dziękuję organizatorom za taką inicjatywę i naszym politykom. Okazuje się, że z nimi również można zagrać dobrą piłkę nożną, a przede wszystkim porozmawiać, uścisnąć dłoń, a nawet wytarzać ich na boisku… Dziękuję także sponsorom nagród, a my jako gospodarze zapraszamy częściej do Żarowa – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Puchar dla najlepszego strzelca turnieju ufundował Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska. Trofeum trafiło do zawodnika KS Zjednoczeni Żarów Mateusza Kołodzieja.

Turniej Sudety Cup

zastepca burmistrza Przemysław Sikora i inni zawodnicy
zawodnicy turnieju
w bramce poseł Marcin Gwóźdź
drużyna KS Zjednoczeni Żarów
zawodnicy turnieju
burmistrz Leszek Michalak i poseł Ireneusz Zyska
druzyny KS Zjednoczeni Żarów i Silesia Żarów
zawodnicy podczas meczu
zastępca burmistrza Przemysław Sikora i Łukasz Surażyński prezes Uzdrowisk Kłodzkich S.A.
puchary
voucher
zawodnicy KS Zjednoczeni Żarów
zawodnicy