Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Święto bibliotekarzy

Oświata Kultura i Sport

Burmistrz Leszek Michalak oraz sekretarz gminy Sylwia Pawlik składają życzenia na ręce dyrektor biblioteki Wioletty Kwiatkowskiej
10-05-2022

Święto bibliotekarzy

Na co dzień są organizatorami życia kulturalnego, pracują wśród wielu książek i czasopism, w miejscu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i jest mile widziany.

Mowa o bibliotekarzach, którzy 8 maja świętowali Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji życzenia na ręce dyrektor biblioteki Wioletty Kwiatkowskiej oraz wszystkich pracowników żarowskiej placówki złożyli burmistrz Leszek Michalak oraz sekretarz gminy Sylwia Pawlik.

pracownicy biblioteki w Żarowie wraz z burmistrzem Leszkiem Michalakiem oraz sekretarz gminy Sylwią Pawlik

- Biblioteka zawsze była w naszej gminie ważnym ośrodkiem życia kulturalnego. To miejsce do którego chce się przyjść i zarazem chce się wracać. To miejsce, które musi inspirować czytelnika. Tutaj wszystko da się połączyć z literaturą … gry, zabawy, wystawy, konkursy i tak można byłoby wymieniać jeszcze bardzo długo. Dziś mamy okazję, aby złożyć Państwu serdeczne życzenia w związku z obchodzonym Dniem Bibliotekarza. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wysiłek, jaki wkładacie w realizację działań propagujących czytelnictwo. To dzięki pracownikom biblioteka jest miejscem nie tylko edukacji i poszukiwania informacji, ale także spędzania wolnego czasu i rozwijania własnych zainteresowań – dziękował pracownikom żarowskiej biblioteki burmistrz Leszek Michalak.

Obchody Dnia Bibliotekarza tradycyjnie odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”, która trwa od 8 do 15 maja 2022r. Po więcej szczegółów na ten temat odsyłamy do biblioteki oraz strony internetowej placówki www.biblioteka.zarow.pl