Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Pobiegną ulicami Żarowa

Żarowskie Biegi Strefowe
13-09-2022

Pobiegną ulicami Żarowa

W niedzielę, 25 września ulicami Żarowa przebiegną zawodnicy rywalizujący w 7. Żarowskich Biegach Strefowych.

Po raz siódmy zawodniczki i zawodnicy przebiegną ulicami Żarowa, by rywalizować w Żarowskich Biegach Strefowych. Zapisy on-line zostały zamknięte. Wciąż będzie można zapisać się na bieg w dniu imprezy (ilość miejsc ograniczona).

Uczestnicy do pokonania będą mięli dwa dystanse: 10 km i 5 km. Ci bardziej wytrwalsi mogą spróbować swoich sił w Żarowskiej Piętnastce (5+10 km).

Zachęcamy do udziału dzieci, na których czekają dystanse od od 60 do 600 m.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Na boisku lekkoatletycznym przy SP w Żarowie (ul. 1 Maja 2) zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie

Wydarzenie odbędzie się 25 września.

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park, Invest Park Team. Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan, DSSE, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina.
Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 25 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego - start), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta).W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Program minutowy:

25.09.2022
▶ godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów – zapisy na biegi dla dzieci oraz na 5 i 10 km (ilość miejsc ograniczona) /hala widowiskowo-sportowa. ul. A. Krajowej 60/
▶ godz. 9:35 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie, ul. 1 Maja/
▶ godz. 10:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km /okolice Urzędu Miejskiego w Żarowie, u. A. Krajowej/
▶ godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km /okolice Urzędu Miejskiego w Żarowie, u. A. Krajowej
▶ ok. godz. 13:30 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 i 10 km /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie, ul. 1 Maja/

Wśród pań rekord na 5. km należy do Anny Ficner - rezultat 18 minut 33 sekundy. W poprzednim roku rekord na koronnym dystansie 10 km ustanowiła Aleksandra Jędrzejewska (00:36:05). Dominatorem w klasyfikacji mężczyzn jest Mateusz Demczyszak: 5 km - 15 minut i 12 sekund, 10 km - 30 minut i 48 sekund.

Krzysztof Dutkiewicz