Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Obchody Narodowego Święta...

Oświata Kultura i Sport

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości plakat
08-11-2022

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

11 listopada przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał niepodległość. Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Burmistrz Leszek Michalak oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarowie.

Program Obchodów 11 Listopada:

→ godz. 12:00 Msza święta w intencji Ojczyzny, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie

→ godz. 13:30 uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, ulica Bolesława Chrobrego, Żarów

→ godz. 15:00 XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej, hala sportowo-widowiskowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu, ul. Piastowska 10a

Święto Niepodległości 11 listopada

Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Żarowie z okazji Święta Niepodległości zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie historycznym „Nasza Niepodległość”. Konkurs odbędzie się 17 listopada o godz. 11.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. Na zgłoszenia biblioteka czeka do 10 listopada. Więcej informacji pod nr tel. 74 857 05 96 lub 74 858 05 40.

konkurs historyczny biblioteka plakat