Jesteś na > Inwestycje Przebudowa kanalizacji sanitarnej i...

Inwestycje

przebudowa kanalizacji
15-11-2022

Przebudowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Sp. z o.o. z dniem 14 listopada 2022r. przystąpił do przebudowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Ks. M. Cembrowskiego i Stumetrówki.

-Rozpoczęły się prace przy przebudowie kanalizacji sanitarnej i wodociągu przy ul. Cembrowskiego i Stumetrówki w Żarowie. Z uwagi na wielokrotne awarie na tym odcinku, zadecydowaliśmy o realizacji inwestycji w tym miejscu. Gmina Żarów pozyskała środki na wykonanie nowej nawierzchni drogi, zasadnym więc jest, aby prace kanalizacyjne zostały wykonane wcześniej. Roboty powinny potrwać do 24 grudnia 2022r., w zależności od warunków atmosferycznych. W drugim etapie, w 2023r. zostanie również na tym odcinku wykonany remont sieci wodociągowej, aby prace były kompleksowo zrealizowane na całości tego odcinka. Koszt inwestycji to kwota blisko 80 tys. zł. Prace są wykonywane przez pracowników spółki - informuje prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Grzegorz Osiecki.

Informacja: ZWiK Sp. z o.o.

przebudowa kanalizacji