Jesteś na > Oświata Kultura i Sport Ślubowanie pierwszoklasistów w SP...

Oświata Kultura i Sport

pasowanie pierwszoklasistów w SP Mrowiny
19-11-2022

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP Mrowiny

Kolejni pierwszoklasiści stali się oficjalnie pełnoprawnymi uczniami szkół podstawowych. W Szkole Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją edukację szkolną.

Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po zakończonej prezentacji nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pomagać każdemu potrzebującemu pomocy. Życzenia wszystkich pierwszakom złożyła dyrektor szkoły Barbara Nowak, burmistrz Leszek Michalak oraz sołtys Mrowin Krystyna Popek.

- Dzień pasowania pierwszoklasistów jest jednym z najbardziej wzruszających momentów dla najmłodszych uczniów. Życzę Wam drodzy uczniowie wytrwałości i satysfakcji płynącej z każdego dnia nauki. Radości i pięknych chwil w szkole, która jest nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również integracji z rówieśnikami – gratulował dzieciom burmistrz Leszek Michalak.

Zwieńczeniem uroczystości w Szkole Filialnej w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie było wspólne sadzenie drzewek.

- Nasi pierwszoklasiści wzorowo zdali egzamin na ucznia. Udowodnili, że są koleżeńscy, weseli, wszystkich lubią i szanują, nie dokuczają sobie. Zdali trudny test wiedzy o szkole wykazując, że są już gotowi zostać uczniami. Słowem „wspaniała dwunastka". Na zakończenie naszej uroczystości pierwszoklasiści i ich rodzice zasadzili dąb, symbol wielkości, długowieczności i niesamowicie dobrej energii (porównywalnej z energią uczniów) – mówiła wicedyrektor SP Mrowiny Urszula Rurarz.

Naszym pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy samych sukcesów oraz radości ze zdobywania wiedzy.

Pasowanie pierwszoklasistów w SP Mrowiny

pasowanie pierwszoklasistów w SP Mrowiny