Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Maseczki ochronne dla seniorów

  Koronawirus

Maseczka z listem
02-04-2020

Maseczki ochronne dla seniorów

Seniorzy gminy Żarów w wieku powyżej 60 roku życia otrzymają bezpłatnie maseczki ochronne zakupione ze środków budżetu gminy Żarów.

– W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców oraz biorąc pod uwagę zalecenia służb sanitarnych zadecydowaliśmy o zakupie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla seniorów. W gminie Żarów jest to około 3200 mieszkańców. Jednocześnie apeluję do mieszkańców o wychodzenie z domów tylko i wyłącznie, kiedy jest to naprawdę konieczne. Maseczki zakładamy profilaktycznie, używamy ich jako ochrony w kontaktach z drugimi osobami np. przy wyjściu na zakupy – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zakup maseczek został sfinansiowany ze środków pochodzących z budżetu gminy oraz ze środków przekazanych przez radnych Rady Miejskiej w Żarowie.

Proces dystrybucji maseczek rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu (piątek) i będzie kontynuowany w przyszłym tygodniu. Maseczki seniorom dostarczą strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, wrzucając je do skrzynki listowej. Do maseczek dołączone zostaną wskazówki dotyczące stosowania tego środka ochrony.

Magdalena Pawlik