Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Od 22 kwietnia kasa UM w Żarowie...

  Koronawirus

Budynek Urzędu Miejskiego w Żarowie.
21-04-2020

Od 22 kwietnia kasa UM w Żarowie otwarta w wyznaczonych godzinach

Od środy, 22 kwietnia, w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów wchodzą w życie nowe przepisy regulujące pracę urzędów, zarówno administracji publicznej, jak i samorządowej.

Wszystkie czynności wskazane w nowym Rozporządzeniu były do tej pory realizowane przez Urząd Miejski w Żarowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ograniczających bezpośredni kontakt. Z pracownikami Urzędu można było kontaktować się codziennie drogą elektroniczną (za pośrednictwem poczty elektronicznej) lub telefonicznie oraz za pośrednictwem platformy ePUAP e-urząd: https://eurzad.um.zarow.pl/ Wnioski i podania można było także pozostawiać w skrzynce przy wejściu do Biura Obsługi Klienta. Interesanci w sprawach nagłych i niecierpiących zwłoki, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, byli także przyjmowani przez pracowników.

Od jutra, 22 kwietnia, codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00- 12.00 otwarta będzie kasa Urzędu Miejskiego w Żarowie. Przypominamy jednak, że przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie musimy najpierw zdezynfekować ręce, założyć rękawiczki oraz maseczkę ochronną. Przy okienku do kasy stać może 1 osoba.

Tak jak dotychczas wszystkie sprawy urzędowe, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i zaleceniami Wojewody Dolnośląskiego będziemy mogli załatwić drogą elektroniczną. Poniżej przypominamy wszystkie niezbędne informacje na ten temat:

Urząd Miejski w Żarowie:

  • prosimy o załatwianie wszelkich urzędowych spraw drogą elektroniczną (za pośrednictwem poczty elektronicznej: burmistrz@um.zarow.pl) lub telefonicznie nr tel. 74 30 67 333 (Sekretariat), 74 30 67 332 (Biuro Obsługi Klienta) i 74 30 67 378 (Urząd Stanu Cywilnego) oraz za pośrednictwem platformy ePUAP i e-urząd: https://eurzad.um.zarow.pl/
  • zaleca się, aby w celu zminimalizowania kontaktu bezpośredniego kontaktować się z pracownikami drogą telefoniczną (dane kontaktowe do pracowników dostępne są na stronie internetowej: https://nowa.um.zarow.pl/urzad-miejski/n,65750,telefony-wewn.html
  • w siedzibie Urzędu Miejskiego przyjmowani będą również interesanci w sprawach nagłych i niecierpiących zwłoki, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.