Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Od 10 października cała Polska żółtą...

  Koronawirus

Grafika z ryzykiem emisji
08-10-2020

Od 10 października cała Polska żółtą strefą

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił, że od soboty, 10 października cała Polska znajdzie się w strefie żółtej. Oznacza to, że wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia, w związku z epidemią koronawirusa.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4280 osobach zakażonych wirusem i 76 ofiarach śmiertelnych COVID-19.

Obostrzenie obowiązujące w strefie żółtej:

  • Od soboty obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa nie tylko w sklepach, urzędach, kościołach, pojazdach komunikacji miejskiej i pociągach, ale w całej przestrzeni publicznej. Bez maseczki mogą być tylko osoby mające  zaświadczenie lekarskie.
  • Podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych zajętych może być nie więcej niż 25% miejsc przewidzianych dla publiczności. To samo dotyczy kin.
  • W lokalach gastronomicznych klientów w dalszym ciągu obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa, do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również obsługi. Dodatkowo wprowadzony zostanie limit 1 osoby na 4 m² powierzchni.
  • W weselach, uroczystościach rodzinnych i innych imprezach będzie mogło uczestniczyć do 75 osób (z wyłączeniem obsługi).
  • Na siłowniach, w klubach i centrach fitness wprowadzony zostanie limit 1 os. na 7 m² powierzchni.
  • Bez zmian będą mogły funkcjonować aquaparki i baseny, salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu, kluby nocne i dyskoteki. Wydarzenia religijne będą odbywać się na dotychczasowych zasadach – obowiązkowe pozostaje zakrywanie ust i nosa.