Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Wracają godziny dla seniorów

  Koronawirus

Zdjęcie seniora i napis: 	
Sąsiedzie! Jesteś osobą starszą,
12-10-2020

Wracają godziny dla seniorów

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 15 października 2020r. zostaną wprowadzone godziny dla seniorów. Taka decyzja została podjęta w związku ze znacznym przyrostem zachorowań na koronawirusa.

Godziny dla seniorów będą obowiązywać od czwartku, 15 października, co oznacza, że od tego dnia w godz. 10.00-12.00 zakupy w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach będą mogli robić wyłącznie osoby po 60 roku życia.

Ma to ograniczyć ryzyko potencjalnego zagrożenia wśród tych, którzy są najbardziej narażeni na powikłania COVID-19.

Podobna decyzja została podjęta w kwietniu 2020r., gdy wprowadzone zostały obostrzenia, w związku z pojawieniem się pandemii koronawirusa w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami, w godz. 10.00-12.00 w sklepach, zakupy mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Godziny dla seniorów zostały zlikwidowane 4 maja, wraz z rozpoczęciem drugiego etapu odmrażania gospodarki.

Projekt rozporządzenia, który reguluje tę kwestię, nie został jeszcze opublikowany. Zgodnie z zapowiedziami premiera, rozwiązanie to ma obowiązywać od 15 października. Godziny dla seniorów mają dotyczyć osób po 60 roku życia.