Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Bezpieczeństwo i Zdrowie Koronawirus Zamknięte szkoły, galerie handlowe i...

  Koronawirus

Napis UWAGA! Kolejne obostrzenia w tle wirus
04-11-2020

Zamknięte szkoły, galerie handlowe i instytucje kultury. Kolejne nowe obostrzenia

Na dzisiejszej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o kolejnych działaniach i nowych obostrzeniach mających ograniczyć transmisję koronawirusa.

– Fala epidemii uderzyła w Polskę i Europę z niebywałą siłą. Odnotowujemy rekordowe liczby zakażeń i zgonów. Listopad będzie jednym z najtrudniejszym momentów w czasie epidemii. Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25 tysięcy przypadków, to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji – mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty, 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku, 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada 2020r.:

  • Nauczanie zdalne dla uczniów 1-3
  • Przedłużenie okresu nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada
  • Zamknięte teatry, kina i inne placówki kultury
  • Obiekty hotelowe dostępne dla gości podróży służbowych
  • Kościoły zasada 1 os/15 m2
  • Handel - w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.

Nowe obostrzenia